Haber

Diyarbakır Kaymakamının Cami İmamına Mikrofonla Vurduğu İddiası

DİYARBAKIR’ın Kulp ilçesinde Kaymakam Burak Akeller’in cuma namazı için gittiği camide İmam MK’ye mikrofonla vurduğu iddiasıyla ilgili Valilik tarafından soruşturma başlatıldı. Kaymakam Akeller, “Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün her hafta okunması gereken hutbede bu hafta şehitlerimiz için rahmet duası vardı. Cami imamı bu kısmı okumadı, ben de yüksek sesle tepki gösterdim” dedi. vaazdan sonra dışarıda ona.”

Bazı sosyal medya hesapları ve sendikaların, Kulp ilçesindeki Kuba Camisi imamı MK’ye, hutbe okurken bazı kısımları atladığı gerekçesiyle Kaymakam Burak Akeller tarafından mikrofonla vurulduğu iddiası üzerine, hutbede soruşturma başlatıldı. Olay, Diyarbakır Valiliği tarafından başlatıldı. Valilikten yapılan açıklamada, “Bazı medya organlarında yer aldığı üzere Kulp Kaymakamı ile ilçede görev yapan cami imamı arasında meydana geldiği iddia edilen olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır” denildi. “

İLÇE VALİSİ AKELLER: KİMSEYE VURMADIM

Kaymakam Akeller, İmam MK’yi dövmediğini belirterek kendisini uyararak, “Bugün Cuma namazı için Kuba Camisi’ne gittik. Diyanet Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün her hafta okunması gereken hutbede, Bu hafta şehitlerimiz için rahmet duası yapıldı. Bu kısmı caminin imamı üstlendi.” Okumadı, bu yüzden vaazdan sonra ona dışarıda yüksek sesle tepki gösterdim. İmam, “Üzerimde baskı var, o yüzden okumadım” deyince sinirlendim ve “Sen devletin imamısın, bana kim baskı yapabilir?” dedim. “Dedim. Sonra gidip darp raporu aldı ama raporda iddia edildiği gibi saldırı olmadığı, bacağının ağrıdığı yazıyordu. Ben de olayı İl Valimiz’e ilettim. İddia edildiği gibi ben de Devleti temsil eden bir kişi kimseye saldırmadı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu