Ekonomi

Bursa Gürsu’da gençler esnafa ‘e-ticaret’ öğretecek

​ ​ BURSA (İGFA) –Bursa’nın Gürsu ilçesinde gençlerin yenilikçi fikirleri ve aktif iş gücü, esnafın dijital dönüşüm ihtiyaçları ile buluşturulacak.

Uludağ Üniversitesi’nde gerçekleştirilen toplantıda Gürsu Belediyesi Toplu Kariyer Merkezi ve “E-Ticaret’e Nasıl Başlarım? ” seminer düzenlendi.

GENÇLERİN GÜCÜ İŞÇİLİK TECRÜBESİYLE BİRLEŞECEK

Pilot proje olarak seçilen gençleri ve esnafları e-ticaret çatısı altında buluşturan Akademi, teorik eğitimlerle süreçten ayrılmadan gençleri ve esnafları deneyimsel bir yolculuğa çıkaracak.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, istihdama katkı sağlamak amacıyla 1,5 yıl önce oluşturduğu Toplu Meslek Merkezi’nin 49 istihdam toplantısı ile yaklaşık 5 bin genç ve vatandaşa istihdam köprüsü olmayı başardığını söyledi. Esnafımıza dijital dönüşümü sağlamayı ve rekabette onlara fırsat eşitliği sağlamayı hedeflediklerini kaydeden Lider Işık, “Bursa Teknik ve Bursa Uludağ Üniversitelerinin destekleriyle hem gençler hem de gençler için katma değer yaratacağımıza inancımız tam. Bursa’da bu anlamda bir kıvılcım başlatarak esnafa kazandırdık.”

Akademi kapsamında; “GençGirişimciyiz” instagram sayfasında yer alan “İş Dünyası Sohbetleri” serisi ile iş hayatı alanında örnek uygulamalar, başarı hikayeleri ve ufuk açıcı fırsatlar paylaşılacak, girişimcilik eğitim ve motivasyon kampları düzenlenecek.

Eğitim, takım ruhu, network, deneyim, deneyim aktarımları, motivasyon kampları, firma ziyaretleri ve yarışmaların tek bir yerde sunulacağı Akademi, 18-35 yaş arası gençlere yeteneklerini ortaya çıkarma fırsatı sunacak. problem çözmeyi severler, akıllarında üretken fikirler vardır ve yüksek motivasyona sahiptirler.
​ ​

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu