Ekonomi

UBS, müşterilerin fiyat artışlarının devam ettiğini bildirmesi üzerine NVIDIA fiyat hedefini yükseltti

UBS, Salı günü yayınladığı bir raporda NVIDIA’nın (NASDAQ: NVDA ) 580$’dan 850$’a yükseldi ve hisse satın alma tavsiyesini sürdürdü. Finans kurumu, müşterilerden gelen geri bildirimlerin şirketin fiyatlarını sürekli artırdığını gösterdiğini belirtti.

UBS, kârın ön izlemesini yaptığı raporunda, müşterilerle yapılan görüşmelerin NVIDIA’nın teslimat sürelerinin son aylarda önemli ölçüde azaldığını doğruladığını ve “2024’ün ikinci yarısı için teslimat aralıklarının hala açık olduğunu” belirtti.

Finans firması, “Genellikle bu olumsuz bir durum olur, ancak yapay zeka süreç gücüne olan talep çok yüksek olduğundan, bunun kısa vadede teslimatlarda ve gelirlerde önemli bir büyüme potansiyeline işaret ettiğine inanıyoruz” dedi.

“NVIDIA’nın veri merkezi sektöründeki beklentileri yaklaşık 2,5 ila 3 milyar dolar kadar aşacağını tahmin ediyoruz (yani Ocak ayında sona eren 2024’ün dördüncü mali çeyreği için veri merkezi geliri, 16,8 milyar dolarlık ortak varsayıma kıyasla 19,5 milyar dolar olacak) ve tahminde bulunuyoruz” UBS şöyle devam etti: “Tedarik zincirindeki gelişmeler göz önüne alındığında, NVIDIA’nın toplam gelirini 25 ila 26 milyar dolar arasında tahmin etmeye yetecek üretim kapasitesi olduğuna inanıyoruz.”

Ek olarak müşteriler finans kurumuna, NVIDIA’nın H100 modeli de dahil olmak üzere fiyatlarını artırmaya devam ettiğini ancak H200 ve B100 modellerinin de yakında tanıtılacağını bildirdi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen şartlar ve koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu