Yaşam

Turgutlu’da Cumhuriyet Kazandı Konferansı

Turgutlu Belediyesiile ilgili Cumhuriyet Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı münasebetiyle 25-29 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek kutlama programı, “Cumhuriyet 100. Yılında Turgutlu’da Kazanımlar” konulu konferansla başlayacak. 25 Ekim Çarşamba akşamı gerçekleşecek konferans, eski Belediye Binası’nda saat 20.30’da başlayacak.

Turgutlu Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl kutlamaları kapsamında “Cumhuriyet’in 100’ü Turgut’tan” sloganıyla birçok farklı etkinlik düzenlenecek. Söz konusu etkinliklerin ilki, Turgutlu Kent Müzesi ve Turgutlu Rotary Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilecek “100. Yılında Turgutlu’da Cumhuriyetin Kazanımları” konulu konferans olacak. Turgutlu Kent Müzesi Müdürü Mehmet Gökyayla’nın 25 Ekim Çarşamba akşamı Eski Belediye binasında vereceği konferansta, Turgutlu’nun işgalden kurtuluş günlerinden bu yana yaşananlar ve Turgutlu’nun nasıl modern bir kente dönüştüğü vurgulanacak. .

İlgili Makaleler

“CUMHURİYET FİKİRİNİ VE CUMHURİYETİMİZİN BİZE GETİRDİKLERİNİ BİLMELİYİZ”

Tüm Turgutluları konferansa davet eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Cumhuriyetimizin 100. yılını bir dizi programla kutlayacağız. Öncelikle Cumhuriyet fikrini ve Cumhuriyetimizin neler getirdiğini bilmeliyiz.” Biz de programlarımıza 29 Ekim Pazar günü ‘100. Yıl Turgutlu’da Cumhuriyet Kazanımları’ konferansıyla başlıyoruz.” “Akşam ‘100. Yıl Cumhuriyet Konseri’ ile sona erecek olan programlarımıza stant, panel ve konserlerle devam edeceğiz. Eski Belediye Binası’nda düzenleyeceğimiz konferansa tüm hemşerilerimi davet ediyorum.”

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

hanakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu