Yaşam

Lüleburgaz Belediyesi Anaokulu ve Gündüz Bakımevi eğitimlerine devam ediyor

Lüleburgaz Belediyesi’nin özellikle çalışan ve iş arayan annelere yönelik kurduğu Kreş ve Gündüz Bakım Merkezi’nde çocuklar, uzman eğitimcilerden oluşan bir ekiple eğitim almaya devam ediyor. Anneler çocuklarını Kreş ve Gündüz Bakım Merkezine gönül rahatlığıyla bırakabilirler.

Ekonomik durumları ne olursa olsun tüm çalışan annelerin çocuklarına okul öncesi eğitim verilmesi amacıyla kente kazandırılan Lüleburgaz Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi, konusunda uzman eğitimcilerden oluşan ekibiyle çalışmalarına devam ediyor. alanlar.

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi bünyesinde yer alan Lüleburgaz Belediyesi Anaokulu ve Gündüz Bakımevi’nde çocuklar dramadan zeka oyunlarına, danstan spora kadar çağdaş ve kaliteli bir okul öncesi eğitim alıyor.

“LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ’NİN LÜLEBURGAZ’A YAPTIĞI EN İYİ YATIRIM”

Öğrenci velisi Zeynep Çırakoğlu; “Çocuğum iki yıldır buraya geliyor, memnunuz. Konut ekonomisine katkı sağlayacak çok ciddi bir yer olduğuna inanıyorum. İster öğretmen ekibi olsun, ister hijyen kuralları olsun, özellikle bir anne olarak çocuklarımızın gelişimlerine göre kalori hesabına göre beslendiklerini söyleyebilirim. Drama derslerinden yararlanırlar. Bu fidanlığı Lüleburgaz Belediyesi’nin Lüleburgaz’a yaptığı en güzel yatırım olarak görüyorum. Aslında burayı açmaktaki amaç çalışmak isteyen annelere fırsat yaratmaktı. “Giriş ve çıkış saatlerine göre iş imkanlarından yararlanmak isteyen kadınlar gönül rahatlığıyla çocuklarını buraya teslim edebilirler” dedi.

Hafta içi 08:00 – 18:00 saatleri arasında hizmet veren ve toplam 142 kişi kapasiteli Lüleburgaz Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde 10 eğitimci, 7 öğretmen, 2 yardımcı öğretmen, 1 drama öğretmeni, 1 psikolog, 1 psikolog, 10 eğitimciden oluşan bir ekip bulunmaktadır. 1 adet kreş müdürü, temizlik, mutfak ve takviye işçileri dahil toplam 16 kişi çalışmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu