Haber

Kırşehir’de 2 genci öldürmekle suçlanan sanıkların yargılanmasına devam edildi.

Kırşehir’de 2 genci öldürdüğü iddia edilen 2 sanık, ikinci kez hakim karşısına çıktı.

Davanın Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ikinci duruşmasında tutuklu sanıklar Ş.E. ve SA, Ses ve Peyzaj Bilgi Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılmıştır. Salonda sanıkların avukatlarının yanı sıra merhum Şeyma Demir ve Hasan Aydoğan’ın aileleri olan müştekiler de hazır bulundu.

Önceki duruşmada mahkemeye sunulan mütalaa hakkında Cumhuriyet savcısının ne söyleyeceği sorulduğunda sanık Ş.E, önceki savunmasını yineleyerek hakkındaki suçlamaları reddetti. Sanık SA da beraat ve tahliye talebinde bulundu.

Sanıkların avukatları da müvekkillerinin akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair sağlık kuruluşundan rapor istedi.

Müşteki avukatı Mehmet Ali Alan da her iki sanığın kabahatleri birlikte işlediklerini savunarak sanıklara en ağır cezanın verilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanıklar Ş.E. ve SA’nın ruh sağlıklarının tespiti için en yakın adli tıp kurumuna gitmeleri, duruşmayı 7 Şubat 2023’e erteledi.

Duruşmanın ardından Kırşehir Adliyesi önünde gazetecilere ifade veren Avukat Alan, sanıkların daha önce Kırşehir Belediyesi deposundan mazot çaldıklarının belirlendiğini, 24 Mayıs’ta belediye hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti. bu konuda

Sanıkların mazot hırsızlığını 16 Mart 2022’de yaptıklarını, cinayetlerin 24 Mart 2022’de işlendiğini, belediyenin 28 Mart 2022’de kendilerine ihbarda bulunduğunu anlatan Alan, “Hırsızlığı belediye ihbar etseymiş. 16 Mart’ta mazot olsaydı belki bu suç işlenmezdi.” söz konusu.

Adliye çıkışında yaralanan merhum Hasan Aydoğan’ın annesi Döne Aydoğan, “Çocuklarımız gelinlik ve takım elbiseleriyle uyuyor” dedi. ağladı.

Etkinlik

Kırşehir’de Mart 2022’de kaybolan Şeyma Demir ve Hasan Aydoğan’ın otomobili Bağbaşı Mahallesi Ağbayır’da bulundu.

Gençlerden Demir’in cenazesi 27 Mart’ta Kızılırmak kıyısında bulundu ve Akçaağıl köyünde toprağa verildi. Aydoğan’ın cenazesi 77 gün sonra Kızılırmak üzerindeki Sarıyahşi Köprüsü altında bulunarak Dedeli köyünde toprağa verildi.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerince yakalanan Ş.E. ve SA tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu