Haber

Ekonomist dergisinin Erdoğan’la ilgili kapağına iktidar kanadından ilk tepki: Milletimiz 14 Mayıs’ta bunlara cevap verecek.

Dünyanın önde gelen haftalık ekonomi Yayınlarından İngiltere merkezli The Economist dergisi, 14 Mayıs seçimleri öncesi tartışma yaratacak bir kapağa imza attı. “2023’ün en önemli seçimi” olarak adlandırılan kapakta “Erdoğan gitmeli”, “Demokrasiyi kurtarın” ve “Oy verin” yazan çıkartmalar yer aldı.

“BU KARAR TÜRK MİLLETİ ADINA VERİLİR”

Söz konusu kapağa hükümet kanadından ilk tepki geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Economist dergisinin yeni sayısı bugün çıktı. Bu seçimin kapağını ‘2023’ün en önemli seçimi’ olarak yaptı. Kapağın içinde ‘Erdoğan gitmeli’ yazıyor. Türk milleti adına veya Türk milletine öğüt vermeye çalışmaktır.” dedi.

“ERDOĞAN OLMAYACAK DÜNYA GIDA KRİZİ YAPARDI”

Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Erdoğan neden gitsin, size ne zararı olur. Bugün Erdoğan olmasaydı dünya gıda krizi yaşardı. Bugün Erdoğan ve Türkiye olmasaydı Avrupa’nın güvenliği tehlikede. Neden gidiyorsunuz?” Bir ülkenin iç siyasetine karışıyorsunuz.

“MİLLETİMİZ GEREKLİ CEVABI 14 MAYIS’TA VERECEKTİR”

Almanya, YSK’dan izin aldığımız noktalarda sandık açmamıza izin vermedi. Hep müdahale etmek isterler. The Economist’in gelecek sayısında yayınlanacak bir makalem de vardı. Yazımı geri çekiyorum. Türkiye’nin içişlerine sınırsızca karışanlarla işimiz olmaz. 14 Mayıs’ta milletimiz gereken cevabı verecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu