İş

Cisco ve NVIDIA yapay zeka veri merkezi çözümleri geliştirecek

AMSTERDAM – Cisco Systems, Inc. (NASDAQ: CSCO) ve NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA) bugün işletmelere gelişmiş yapay zeka (AI) altyapı çözümleri sunmak için bir iş birliğini duyurdu. Bağlı kuruluş, Cisco’nun Ethernet ağı uzmanlığından ve NVIDIA’nın GPU inovasyonundaki liderliğinden yararlanarak bilgi merkezleri için yapay zeka teknolojilerinin dağıtımını ve yönetimini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Cisco Live EMEA’da yapılan duyuru, şirketlerin güvenli Ethernet tabanlı altyapıyla yapay zekaya geçiş yapmasına yardımcı olma yönündeki ortak vizyonunun altını çiziyor. İşbirliği, veri merkezi operasyonlarını bu AI/ML çözümleriyle güçlendirmek isteyen Avrupalı ​​bulut hizmetleri sağlayıcısı ClusterPower’ı değerli bir müşteri olarak güvence altına aldı.

Cisco’nun M7 nesil Birleşik Bilgi İşlem Sistemi (UCS) raf ve blade sunucuları artık NVIDIA’nın en yeni Tensor Core GPU’larını içeriyor ve veri merkezlerinde ve uçta çeşitli yapay zeka ve veri yoğunluklu görevler için performansı optimize ediyor. Ayrıca yapay zeka iş yüklerinin geliştirilmesini ve dağıtılmasını destekleyen NVIDIA AI Enterprise yazılımı da artık Cisco’nun küresel fiyat listesine dahil edildi.

Yapay zeka kümelerinin dağıtımını basitleştirmek için Cisco Doğrulanmış Tasarımlar (CVD’ler), işbirliğiyle doğrulanmış referans mimarileri sunar. Bu CVD’ler, AI kümelerini her ölçekte yönetmeye yönelik kolay bir yaklaşım sağlıyor ve bu ayın sonlarında NVIDIA AI Enterprise, FlexPod ve FlashStack for Generative AI Inferencing için mevcut olacak ve daha fazlası da gelecek.

Cisco, hem şirket içi hem de bulut tabanlı operasyonlar için Cisco Nexus Dashboard ve Cisco Intersight gibi araçları kullanarak Ağ Bulutu aracılığıyla yapay zeka altyapısı yönetişimini geliştiriyor. Bir Cisco şirketi olan ThousandEyes, bulut ve şirket içi ağlarda yapay zeka destekli içgörüler ve otomatik sorun giderme sağlamak için Dijital Deneyim İzleme sağlıyor. Cisco Gözlemlenebilirlik Platformu, etki alanları arasında telemetriyi ilişkilendirmek, görünürlüğü ve dijital deneyimleri kolaylaştırmak için yapay zekayı kullanır.

Cisco’nun World Wide Technology (WWT) gibi küresel iş ortakları ekosistemi, kuruluşların bu yapay zeka ve otomasyon çözümlerini benimsemelerini desteklemeye hazır. Ortaklık, halihazırda Cisco ve NVIDIA teknolojilerini içeren WWT’nin Yapay Zeka Deneme Alanı laboratuvarı aracılığıyla Ethernet tabanlı yapay zeka analizlerinin müşterilere sunulmasını hızlandıracak şekilde ayarlandı.

IDC Araştırma Lider Yardımcısı Vijay Bhagavath, yapay zeka iş yüklerinin veri merkezi altyapısı üzerindeki taleplerini anlamanın önemini vurguladı. Müşterilerin performansı optimize edilmiş Ethernet tabanlı altyapıyla yapay zekanın potansiyelini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak amacıyla güvenilir markaları ve tamamlayıcı teknolojileri bir araya getirdiği için Cisco ve NVIDIA yan kuruluşunu övdü.

Yeni analizler, takvim yılının ikinci çeyreğinde Cisco Kanal ortakları aracılığıyla kullanıma sunulacak. Bu kuruluş Cisco Systems, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

Cisco Systems, Inc. (CSCO), yapay zeka altyapısını değiştirmek için NVIDIA ile işbirliği yapmaya başladığında yatırımcılar ve paydaşlar şirketin güçlü mali durumu ve pazar konumuyla ilgilenebilir. Cisco’nun mükemmel Piotroski Skoru 9’dur ve bu da güçlü bir mali duruma işaret etmektedir. Bu, şirketin yapay zeka altyapı yönetimini iyileştirmeye yönelik stratejik hamleleri göz önüne alındığında özellikle önemlidir. Ayrıca Cisco’nun bilançosunda borçtan daha fazla nakit bulundurma uygulaması, NVIDIA’da olduğu gibi iddialı projeleri destekleyebilecek bir yastık sağlıyor. Şirketin mali dayanıklılığı aynı zamanda yüksek hissedar getirilerine ve art arda 13 yıl boyunca artan temettülerine de yansıyor ve bu da yatırımcılara hissedar getirilerine olan bağlılığı konusunda güven veriyor.

Şirketin performansına bakıldığında, Cisco’nun piyasa değeri etkileyici bir şekilde 201,18 milyar dolar, F/K oranı ise 14,86’dır. Bu oran, 2024 yılının 1. çeyreği itibarıyla son on iki ay dikkate alındığında daha da cazip bir seviye olan 14,12’ye yükseliyor. Bu rakama aynı dönemde yaklaşık %11’lik güçlü gelir artışı da eşlik ediyor. Bu ölçümler, %3,15’lik temettü getirisi ile birleştiğinde şirketin finansal istikrarı ve büyüme potansiyeli açısından ilgi çekici bir örnek teşkil ediyor.

InvestingPro, Cisco’nun finansal ölçümlerini ve stratejik içgörülerini daha derinlemesine incelemek isteyenler için, şirketin güçlü bir serbest nakit akışı getirisini gösteren değerlemesi ve İletişim Ekipmanları alanında lider oyuncu statüsü gibi ek ipuçları sunuyor. Toplam 11 ek InvestingPro İpucuyla okuyucular bu değerli bilgilere erişebilir. SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde ek %10 indirim kazanın veya SFY241Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde %10 ek indirim alabilirler.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu