Haber

CHP’den ‘Çifte okey’ reklamı

Daha önce sahibinden.com gibi sitelere ve ekşi sözlere reklam veren CHP, bu kez emeklilerin genellikle okey oynamak için gittiği Mynet sitesine reklam verdi.

İlanda, “Emeklilere çifte tamam! Kurban Bayramı’nda çifte ikramiye ile 15 bin TL yatıracağız” dedi.

KILIÇDAROĞLU EMEKLİLERLE KONUŞTU

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz ay Twitter hesabından bir görüntü paylaşmış ve emeklilerle ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu, “Geçmişi hep hatırlamanızı değil, yaşamanızı istiyorum” notuyla paylaştığı görüntüde şunları söyledi:

“Değerli halkım bugün hepinize değil 15 milyon emekliye sesleneceğim. Devlet emeklileri yıllarca yoksulluk içinde yaşamaya mahkum etti. Yaşıyor denilebilirse tabi. yıllar, ödenen primler ve kazanılan değer, ekonomik baskı nedeniyle konutla sınırlı kaldı.

Gençler bilmiyor olabilir, eskiden emekliler aldıkları ikramiyelerle konut alırdı. Emeklilik, çalışarak geçen bir ömrün ödülüydü. Şimdi bırakın ev almayı, emeklinin maaşı evin kirasına bile yetmiyor. Emekli torununu görünce yıkılır. Neden? Cebine koyacak paran olmadığı için.

Hatırlayacaksın, senin için iki ikramiye savaşı yaptım. Yıl artık 2015. Tatillerde iki ikramiye dedim. Ama yapılanlar söylediklerimizin çok gerisinde ama çok gerisinde. Savaşmak zorundaydım çünkü onların doğasını biliyordum.

Ben sizin taleplerinizi değil, iktidara geldiğimizde ne yapacağımızı bizzat anlatmak için buradayım.

Emekli kardeşlerim, müjde şu ki hak ettiğinizi alacaksınız, bu bir.

Bundan böyle emeklilerin bayram ikramiyesi yeni fiyatla asgari ücret yani 8 bin 500 lira olacak. şu andan itibaren demek istiyorum. Çünkü bu ramazan bayramı da buna dahildir. Göreve gelir gelmez yapacağımız yasal düzenleme ile emekli bayram ikramiyeleri asla taban fiyatın altına düşmeyecek. Sadece torunlar hakkında bu kadar çok konuşmak beni rahatsız ediyor. Senin de hayatı yaşamanı istiyorum. Sevdikleriniz ve aileleriniz için feda ettiğiniz kısa hayatın tadını çıkarmanızı istiyorum.”

(HABER MERKEZİ)

haber-camas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu