Haber

CHP’de yeni kriz: Fotoğraf çektirelim dedim kabul etmedi

 Mevcut Başkan Tunç Soyer aday gösterilmemiş, yerine Cemil Tugay aday gösterilmişti. Soyer’in İmamoğlu’nun yanında yer alması destek fotoğrafı çektirmesinin ardından cemil Tugay’dan sitem geldi.

İZMİR ADAYI TUGAY İLE TUNÇ SOYER ARASINDA POLEMİK

CHP’de gerilimin adresi bu kez İzmir. Nedeni ise mevcut başkan Tunç Soyer ile yeni başkan adayı Cemil Tugay arasında fotoğraf krizi.

TUGAY: LİYAKATIM OLMADIĞI GİBİ ALGI VAR ÜZÜYOR

Yerel seçim için geri sayım sürerken CHP’de bazı illerde yaşanan gerilim İzmir’de de patlak verdi. Cemil Tugay’dan Soyer’in destek vermediği sitemi dikkat çekti. Cemil Tugay, “Benim burada yeterli liyakatim olmadığı ile ilgili sürekli karalayan, abartılan, çarpıtılan bir sürü konu var. Tunç Soyer’le ilgili sitemdir bu. Liyakatim olmadığı gibi bir algı var, insanı üzüyor” diye konuştu.

TUGAY: FOTOĞRAF ÇEKTİRMEDİ ÜZÜLDÜM

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek veren ve birlikte fotoğraf çektirmişti Tunç Soyer. Cemil Tugay, kendisiyle bir araya geldiğinde fotoğraf çektirme talebini Tunç Soyer’in reddettiğini söyledi ve ekledi:

“Adaylığım açıklandığında randevu talep ettim. Fotoğraf çektirelim, paylaşalım dediğimde bunu kabul etmedi. Ona üzüldüm.”

TUNÇ SOYER: BAŞARISIZSAM YANINDA OLMAM ZARAR VERİR

Tunç Soyer ise bu durumu “Anketlerde başarısız çıkmış olmam nedeniyle aday gösterilmediğim söylendiği için, ‘sütte leke var onda leke yok’ denilen bir adayın yanında durmak ona zarar verir. Yani sonuçta eğer ben başarısızsam, varlığım başarı için yola çıkmış bir adaya zarar verir” sözleriyle açıkladı.

Fotoğraf tartışmalarının ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile CHP’nin İzmir adayı Cemil Tugay, adaylıklar ilan edildiğinden bu yana ilk kez aynı karede yer aldı. İki isim İzmir’deki iş dünyası buluşmasına katıldı.

 

KAYNAK: CNN TÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu