Haber

AK Parti Sözcüsü Çelik, Adana’daki depremle ilgili çalışmaları değerlendirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremlerle ilgili olarak, “Bütün arkadaşlarımız elinden geleni yapıyor. Hemen herkes en fazla 1-2 saat uyuyarak bunu halletmeye çalışıyor. ” söz konusu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ile Adana’da bulunan AFAD Mobil Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret eden Çelik, yetkililerden bilgi aldı.

Depremzedelerle sohbet eden Çelik, iğne ile kuyu kazmak için çalıştıklarını anlattı.

Çevredeki binaların çökme tehlikesi nedeniyle grupların enkaza müdahale edemediğini belirten Çelik, “Şu anda kontrollü bir şekilde yıkılıyorlar. Yani buradaki tüm arkadaşlarımız ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar. 24 saat esasına göre. Hemen hemen herkes bunu maksimum 1-2 saat uyuyarak halletmeye çalışıyor. En büyük temennimiz, temennimiz, ruhlarımızı sağ salim enkaz altında kavuşturmak.” terimini kullandı.

Ulaşılamayan yerlere ulaşmak için büyük çaba sarf edildiğini vurgulayan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu sadece bizim tarihimizin değil, dünya tarihinin çok geniş bir alanda milyonlarca insanımızı etkileyen en büyük felaketlerinden biri. Bazıları ‘Okyanuslar dışında böyle bir felaket olmadı’ diyor. Onun için burada birlik ve beraberlik içinde her zaman bu musibetin üstesinden geleceğiz.Gönüllerimiz bir,kalplerimiz bir,hepimiz enkaz altında canımız için çabalıyoruz.Doğal olarak çok üzücü şeyler oluyor maalesef.Çok provokasyonlar, asılsız haber; çocukların hastanedeki fotoğrafları yayınlanmak üzere” Burada uyum çadırları var. Bu ahenk çadırlarında enkazdan çıkıp binaları terk eden herkes kayıt altına alınıyor. Eğer çocuksa, çocuk o şekilde savunulur. Yani her halükarda suiistimali önlemek için tüm tedbirler alınmaktadır.”

“Allah milletimizin yardımcısı olsun”

Ömer Çelik, evleri yıkılan veya hasar gören depremzedelerin çadır alanlarında, sporSalonlarda, otellerde ve misafirhanelerde ağırlandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da enkaz bölgelerini ziyaret ederek bizzat gözlemleyerek sürecin yönetimine müdahale ettiğini belirten Çelik, “Allah milletimize zarar vermesin. Herkes buraya akın etti. Devlet sizin devletiniz. Devletin bütün imkânları var. vatandaşlarımız için normal ama ulaşılamayacak bir yer olduğunu bilmeliyiz.Varsa da afetin büyüklüğünden ve bazı imkansızlıklardan dolayıdır.” dedi.

Çelik, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ekiplerinin zararları tespit edeceğini ve hiçbir vatandaşın mağdur olmayacağını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu