Haber

BBP Genel Başkanı Destici’nin babası Ali İhsan Destici’nin cenazesi toprağa verildi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin Eskişehir’de kalp krizi sonucu 89 yaşında vefat eden babası emekli imam hatip Ali İhsan Destici toprağa verildi.

Destici’nin cenazesi, yaşamını yitirdiği Eskişehir Şehir Hastanesi’nden alınarak Günyüzü ilçesine bağlı kırsal Gecek Mahallesi’ne getirildi.

BBP Genel Başkanı Destici ve yakınları, öğleden sonra mahalle camisinde düzenlenen cenaze töreni öncesi taziyelerini kabul etti.

Ali İhsan Destici’nin cenaze namazını oğlu imam hatip Mehmet Akif Destici kıldırdı.

Namazın ardından katılımcılara seslenen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, yaşam ve ölümün birbirini takip ettiğini söyledi.

Ölümün tam zamanında geldiğini ifade eden Şentop, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bize göre bazen ‘erken’ deriz, bazen ‘geç’ deriz ama Cenâb-ı Hakk’ın takdir ettiği dakikalar geçince buradaki hayat biter ama iki şey bizi bu dünyada teselli eder. Hayatın sonu bu dünyada ama başkasındadır Cenab-ı Hak hepimizin okuduğu Tebareke’de ‘Ölümü ve hayatı sizi denemek için yarattı’ diyor. Ama önce ölüm şarkısını söylüyor, sonra hayat diyor, yani önce hepimiz ölmüştük, Cenab-ı Hak bize bu dünyada hayat verdi, sonra ölüyoruz, sonra başka bir hayata geçiyoruz, orada Allah tekrar hayat verecek. Bu yüzden ahirete inanmak bizim için imanın esaslarından biridir.”

Kuran’dan örnekler veren Şentop, “Sizin için ahiret hayatı dünya hayatından daha hayırlıdır” dedi. ayeti hatırlattı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop şunları söyledi:

“Ölüler ve bu hayattan ayrılanlar daha güzel bir hayata giderler. Biz müminler olarak buna inanıyoruz. Dolayısıyla bu bizi burada rahatlatıyor. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Geride dünyaya gelecek salih salih evlatlar bırakmak. onu dualarla an ve amel defterinin kapanmadığına şahitlik ederiz.Geride güzel evlatlar bıraktı amel defteri Ali İhsan amcamız tarafından kapatılmayacak.Allah rahmet eylesin.mayıs cennette yatsın.”

BBP Genel Başkanı Destici de bu üzücü günde kendilerini yalnız bırakmayanlara teşekkür etti.

Destici, babasının kendisine emrolunduğu gibi bir hayat yaşadığını vurgulayarak, “Dün hiçbir hastalık ve sıkıntı çekmeden Kuran okudu, annemle ikindi namazını kıldı, sonra yatıp ruhunu teslim etti. Memnun kaldık. onunla, Allah ondan razı olsun. İnşallah cümlemiz Peygamber Efendimizin sancağı altında buluşur.” dedi.

Ali İhsan Destici’nin cenazesi, kılınan namazın ardından Gecek Mahallesi Mezarlığı’na defnedildi.

Destici’nin tabutunu cami bahçesinde bir süre omuzlayan Meclis Başkanı Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, törenin ardından ailenin evine giderek Ali İhsan Destici’nin eşi Özgül Destici’ye taziyelerini iletti.

Cenaze törenine Destici’nin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, milletvekilleri, kurum müdürleri katıldı. , bazı siyasi liderler. Parti ve sivil toplum kuruluşlarının liderleri ile çok sayıda kişi katıldı.

acipayam-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu