Haber

Yollarda Yavaş Gitmek ve Trafik İşaretlerine Uymak Lazım

Otoyolların üretim, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı kısımlarında yavaş gidilerek trafik levha ve işaretlerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol durum bültenine göre Kuzey Marmara Otoyolu’nun Ankara-İstanbul istikametindeki TEM İzmit-Akmeşe kavşaklarında bakım ve onarım çalışması nedeniyle bant aktarma yapılıyor. Bu bölgede ulaşım İstanbul-Ankara’dan çift yönlü sağlanmaktadır.

Gaziantep-Şanlıurfa Karayolunun Şanlıurfa istikameti 15-19’dur. Üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle yolun bir kısmından denetimli olarak ulaşım sağlanmaktadır.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolunun Gemlik Serbest Bölgesi-Çağlayan kavşakları 7-13 (İzmit Körfez Geçişi ve bağlantı yolları dahil). İstanbul istikametindeki sağ şerit bakım ve onarım çalışması nedeniyle trafiğe kapatıldı. Otoyolun İzmir tarafında da banket kapatma uygulaması yapılıyor.

Ankara-Aksaray yolunun Aksaray şehir geçişinde üst geçitte ortak çalışma nedeniyle Aksaray-Ankara yönü trafiğe kapatılırken, sürücüler toplayıcı yola yönlendiriliyor.

Iğdır-Aralık-Dilucu Hudut Kapısı yolunun 73-78. Kilometrelerce yapılan bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik levhalarına ve işaretçilere dikkat etmesi gerekiyor.

Nevşehir-Ürgüp-Kayseri yolunun 20-26. Kilometrelerce üretim çalışmaları nedeniyle ulaşım iki taraflı bölünmüş yolun bir kısmından devam ediyor.

Artvin-Erzurum kavşağı-Yusufeli-İspir yolu 0-13. 3 km’lik 3 tünel ve güzergâhlarda başlatılan elektrik-elektronik ve drenaj sistemlerinin bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım, saat 17.30’a kadar tek şeritten denetimli olarak gerçekleştirilecek.

Zara-İmranlı-Erzincan yolunun 4-22. Kilometrelerce yapılan yüzey kaplama çalışmalarından dolayı sürücülerin trafik levhalarına ve işaretçilere uyması önem arz ediyor.

Samsun-Ordu yolu 0-6. kilometre, üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle tek şeritten denetimli olarak ulaşım sağlanıyor.

İnebolu-Küre-Kastamonu yolu 27-33. kilometre, asfalt yüzey kaplama çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretlerini dikkatle izlemesi ve uyması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu