Haber

Terörle Mücadele Derneği Başkanı 50 kilo uyuşturucuyla yakalandı

Şehit ve Gazi Aileleri, Terörle Mücadele Kahramanları ve Görev Kahramanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Şahin Aslan, ‘uyuşturucu ticareti’ suçundan tutuklandı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Diyarbakır-Urfa istikametine giden bir araç, Kayapınar ilçesi Pirinçlik Jandarma Karakol Komutanlığı önündeki arama noktasında yapılan kontrol sırasında durduruldu. Ekipler, sürücü koltuğunda bir erkek ve yanında bir kadının bulunduğu aracı durdurarak, araç içinde yapılan aramada 50 kilo uyuşturucu ele geçirdi. Aracın sürücüsünün Terörle Mücadele ve Görev Kahramanları, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Şahin Aslan olduğu ortaya çıktı.

BELGE İÇİN ‘GİZLİLİK’ KARARI UYGULANDI

Evli olduğu kişiyle birlikte jandarma tarafından gözaltına alınan Aslan, geçtiğimiz hafta sonu adliyede “uyuşturucu ticareti” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. İmam nikahı yaptığı yanındaki kadın ise serbest bırakıldı. Ayrıca 50 kilo uyuşturucuyla yakalanan Şahin Aslan’a ilişkin soruşturma belgesine ilişkin savcılığın ‘gizlilik’ kararı verdiği öğrenildi.

BÜROKRATLAR VE ASKERLERLE YAKIN BAĞLARI VAR

Şahin Aslan, şehirdeki birçok bürokrat ve askeri yetkiliyle yakın ilişkileri olan bir isim. Aslan’ın yakın temas halinde olduğu bilinen bu isimlerden biri de, kayyum idaresindeki Diyarbakır Vali Yardımcısı ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi’dir. Sur Kaymakamı ve Sur Belediyesi kayyımlığı yaptığı dönemde kendisini makamında ziyaret eden Çiftçi’nin Aslan’la fotoğrafları sosyal medya hesabında yer alıyor.

Kentteki askeri yetkililerle de bağlantıları bulunan Aslan’ın, sık sık HDP İl Örgütü önünde yaşayan aileleri ziyaret ettiği öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu