Haber

Soyer: ‘Asıl meselemiz saray rejimini yenmek’

İZMİR – İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir için yapılan tartışmalara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Asıl amacın Türkiye’deki muhalefeti zayıflatmak olduğunu vurgulayan Soyer, bu çabayı sürdüreceğinin altını çizdi. Soyer, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Son günlerde İzmir üzerinden yürütülen polemiklerin asıl amacı, Türkiye’deki güçlü muhalefeti bölerek zayıflatmak ve bireyler arasında çatışma olduğu izlenimini yaratmaktır. sığ siyasetin bireyler üzerinden yürüttüğü oyunlara, bize olan umutları feda ediliyor. Siyasette asıl sorunumuz demokrasidir.” Zıddı olan saray rejimini yenmek için ülke genelinde Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin sayısını korumak ve daha da artırmak temel misyonumuzdur.

‘TOPLUMSAL MUHALEFETİ BÜYÜTMEK İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİM’

“Saray’ın 20 yılı aşkın süredir elinde tuttuğu gücü dengeleyecek tek güç, yerel seçimlerdeki başarımızın devam etmesi olacaktır. Bu nedenle tabanda mümkün olan en güçlü işbirliklerini oluşturup, halkın sesine kulak vermeliyiz. Tabanın sesi, sığ siyasetin tuzağına düşmemeli, yerel yönetimlerdeki kazanımlarımızı bireylere değil, unsurlara ve değerlere sahip çıkmalıyız.” “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da atılan tüm mantıklı adımların arkasındayım. Toplumsal muhalefeti artırmak için çabalamaya devam edeceğim. Birlikte kazanacağız.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu