Yaşam

Seferihisar Kitap Günleri Başladı

Bu yıl ikincisi düzenlenen Seferihisar Kitap Günleri renkli görüntülerle başladı. Çok sayıda yayınevi ve yazarın katıldığı fuar ile Seferihisar halkı edebiyat ve kitap dolu günler yaşayacak.

Sığacık’ta düzenlenen Seferihisar Kitap Günleri, bando gösterisiyle başladı. Kitap stantlarından geçen bandoya fuara katılan hem vatandaşlar hem de yayınevi çalışanları yoğun ilgi gösterdi.

İlgili Makaleler

Bu yıl “Onlarca yazar, binlerce kitap!” sloganıyla düzenlenen Seferihisar Kitap Günleri’nin açılışında ödül töreni düzenlendi. Onur Ödülü 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinde kızını kaybeden sanatçı Orhan Aydın’a, Emek Ödülü gazeteci-yazar Timur Soykan’a, Edebiyat Ödülü ise yazar Bekir Yurdakul’a verildi. Ödüller Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin tarafından takdim edildi.

Ödül töreninin ardından gazeteciler Timur Soykan, Barış İnce ve Özlem Gürses’in katıldığı “İyi Gazetecilik İyi Gazetecilik” panelinin ardından Haluk Çetin ve Orhan Aydın’ın katılımıyla şiir ve müzik dinletisi gerçekleştirildi.

“FUARA BÜYÜK İLGİ GÖRÜLDÜ”

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Geçen yıl düzenlediğimiz ilk kitap günlerine katılımın beklentimizin çok üzerinde olduğunu görünce her yıl gelenekselleştirelim dedik ve bu yıl ikincisini gerçekleştiriyoruz. Birbirinden değerli yazar, sanatçı ve gazetecilerin katılımıyla edebiyat dolu üç gün geçireceğiz.” dedi.

bozkir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu