Ekonomi

Netflix hisselerinin hedefi güçlü Japonya trendleriyle 640 dolara yükseldi

Çarşamba günü Evercore ISI, Netflix hisseleri için hisse fiyat hedefini 600 dolardan 640 dolara yükseltirken, Outperform notunu korudu. Bu ayarlama, firmanın ABD ve Japonya’da yaptığı ve Netflix’in bu pazarlardaki performansında farklı eğilimlere işaret eden son tüketici anketlerinin bir sonucu olarak ortaya çıktı.

ABD’den 1.300 ve Japonya’dan 1.600 katılımcının yer aldığı anketler, ABD’de temel Netflix hizmeti için nötr eğilimler ortaya koyarken, Japonya’da mütevazı olumlu eğilimler gösterdi.

Abonelik ve Reklam Tabanlı Talep Üzerine Video (SAVOD) modeli, Netflix’e yeni aboneler kazandırmada kilit bir faktör olarak vurgulanırken, ABD pazarında abone kaybını azaltmaya yönelik bir araç olarak da hizmet ediyor.

Ayrıca, özellikle Japonya gibi uluslararası pazarlarda Ücretli Paylaşım kavramının önemli bir potansiyele sahip olduğu kaydedildi. Abone büyümesine katkıda bulunmaya devam etmesi bekleniyor. Anketler ayrıca, Yalnızca Mobil Netflix kullanıcıları arasında Ücretli Paylaşımın uygulanmasının önümüzdeki çeyreklerde abone kazanımına önemli bir destek sağlayabileceğine işaret etti.

Bu bulgular ışığında Evercore ISI, Netflix’in 2025 mali yılı gelir, faaliyet geliri ve hisse başına kazanç tahminlerini %2 oranında artırdı. Yeni fiyat hedefi olan 640 dolar, firmanın 2025 tahminlerinin 28 katı fiyat-kazanç (F/K), 23 katı işletme değeri-FAVÖK (EV/EBITDA) ve 33 katı fiyat-serbest nakit akışı (P/FCF) katsayısına dayanıyor.

Evercore ISI’ya göre bu, Netflix için 2025 hisse başına kazanç tahminlerine göre yaklaşık %10’luk bir artış anlamına geliyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu