Haber

Meteoroloji’den 6 şehre sarı ve turuncu kodlu uyarı: Şiddetli yağmur bekleniyor

Kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı ve parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu (Şırnak hariç) ile Samsun, Ordu, Tokat ve Diyarbakır’ın doğusu yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve az bulutlu. Açık olduğu varsayılmaktadır.

Yağışların Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ve Artvin çevrelerinde kuvvetli, Trabzon ve Erzurum çevreleri ile Rize’nin batısı ve Bingöl’ün kuzey kesimlerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden, yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor. sel, su baskını gibi aksiliklere ve ulaşımda aksamalara karşı önlem almak gerekiyor. ve dikkatli olmalısın.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin altında, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın çoğunlukla kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda, batı ve güneybatı yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette ve kuzeybatıdan kuvvetli (30-60 km/sa) esmesi beklendiği için Akdeniz’in iç kesimlerinde taraflar, ulaşımda aksamalar gibi aksiliklere karşı önlem alıyor. ve dikkatli olunmalıdır. (HABER MERKEZİ)

bayindirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu