Haber

Mardin Şehir Stadyumu projesi imzalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yatırım programına alınan Mardin Şehir Stadyumu için proje sözleşmesi imzalandı.

Mardin’de ön protokolü yapılan yeni stadyumun proje sözleşmesi 8 Ekim’de imzalandı. Stadyum; FIFA standartlarına uygun, çağdaş ve yaşayan tesis normlarına uygun olarak tasarlanacaktır.

Stadyumdaki bireysel spor Spor branşlarına yönelik en az 10 antrenman ve antrenman salonu, 15 soyunma odası, toplantı odaları, kapalı tribünler, doğal çim zemin ve 500 araç kapasiteli otopark yer alacak. Stadyum projesinin 21 Aralık 2023’te tamamlanması planlanıyor ve ihalesi Ocak 2024’te yapılacak.

Modern tesislerde sporda başarıyı artırmayı hedeflediklerini belirten Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, “Burada amaç gençlerimizin ve vatandaşlarımızın spor olanaklarından faydalanmasını sağlayacak yeterli ve güvenli tesisleri hayata geçirmektir. İnşallah bu tesisler sayesinde, Gençlerimiz ve sporcularımız ulusal ve uluslararası düzeyde büyük başarılara imza atacaktır. Başarılarımız tesislerle daha da artacaktır. “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Doktor Osman Aşkın Bak’a, Sayın Bakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Mardin Stadı’nın şehrimize kazandırılmasından dolayı hemşehrime, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Profesör Doktor Vedat Işıkhan’a ve Milletvekillerimize teşekkür ederiz.” – MARDİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu