Haber

Karşıyaka’ya stadyum desteği

Ergin KARATAŞ / İZMİR,

İZMİR’in 111 yıllık en eski binası spor Kulüp olmasına rağmen stat konusunda en dezavantajlı takım olmayı sürdüren Karşıyaka, kentteki diğer kulüplerden de destek aldı. İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK), 25 yıldır kendi stadının yapılmasını bekleyen yeşil-kırmızılılara destek olmak için diğer kulüplerle ortak imzalı bir bildiri yayınlamaya hazırlanıyor. Karşıyaka’nın ezeli rakipleri Göztepe ve Altay başta olmak üzere tüm İzmir kulüplerinin destek vereceklerinin belirtildiği açıklamada, bir asırdan fazla geçmişi olan kulüplerin şehrin en değerli markaları olduğuna dikkat çekilecek.

İzmir’deki iki modern stadyum olan Göztepe Gürsel Aksel Stadı ve Alsancak Mustafa Denizli Stadı’nın devlet desteğiyle tamamlanmasıyla yıllardır devam eden eksikliğin kısmen giderildiğine işaret edecek kulüplerin ortak açıklamasında, Bu stadyumlarla eş zamanlı olarak başlayan Karşıyaka Stadı’nın inşaatında da herhangi bir ilerleme kaydedilmediği vurgulanacak. İZVAK çatısı altındaki İzmir kulüpleri, Karşıyaka ve taraftarlarının yaşadığı mağduriyetin bir an önce sona ermesi için yarım kalan stadyum inşaatının tamamlanmasını ortaklaşa talep edecek. Kulüpler, Karşıyaka’nın haklı mücadelesine koşulsuz destek vereceklerini vurgulayacak.

HAYRANLARDAN KAMPANYA

Yıllardır Karşıyaka’daki yeni stadla ilgili mağduriyetlerini dile getirmeye çalışan taraftarlar, sosyal medyada da kampanya başlattı. Yeşil-kırmızılılar, her Cuma saat 19.12’de X kanalında Karşıyaka Stadini İstiyor başlığıyla kulübün kuruluş yılını simgeleyen binlerce mesaj yayınlayacak. 1998 yılından bu yana yeni stadyum talebinde bulunan Karşıyaka’da yıkılan Karşıyaka İlçe Stadı’nın arazisine stadyum yapılması için 2014 ve 2017 yıllarında yapılan ihaleler, açılan davalar ve sürecin gecikmesi nedeniyle iptal edildi. Stadyum arazisi 8 yıldır atıl durumdaydı. Öte yandan TFF 3. Lig 2. Grup’ta pazar günü Anadolu Üniversitesi’ne konuk olacak olan Karşıyaka, karşılaşmanın oynanacağı Osmangazi Üniversitesi Sahası’nın sahasından itibaren Atatürk Stadı Yan Sahalarında antrenman yaptı. suni çimdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu