Haber

Hulusi Akar, Sarıkamış şehitlerini anıyor

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Harekatı’nın 108. yıl dönümü etkinlikleri düzenlendi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sarıkamış Harekatı’nın 108. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Hulusi Akar, şehitleri rahmet ve minnetle andığını belirterek, Yüreği vatan ve millet aşkıyla çarpan Mehmetçiğimizin, çetin kış şartlarında Sarıkamış’ta şehitlik mertebesine ulaşması, hafızalarımızda derin izler bırakmıştır. Sarıkamış Harekatı’nda kahraman ecdadımızın gösterdiği üstün cesaret ve fedakarlıklar nesiller boyu saygı ve minnetle anılacak, aziz hatıraları ilelebet yaşatılacaktır. Sarıkamış şehitlerini andığımız bu anlamlı günde, katliamlara maruz kalan Mehmetçiklerimize yaptıkları yardımlarla ‘tek millet iki devlet’ sözünün seçkin bir örneğini sergileyen kardeş Azerbaycan halkını minnet ve şükranla anıyoruz. Nargin Adası’nda zorunlu ikamet.dedim.

TSK en ağır ve en aktif faaliyetleri yürütür”

Türk ordusunun geçmişte her türlü fedakarlığı yaptığına işaret eden Akar, şunları kaydetti: Bugün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), atalarımızdan aldığımız ilhamla Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı, en ağır ve en hareketli faaliyetlerini yürütmektedir. Bu kapsamda kahraman ordumuz; ‘Sınır şereftir’ anlayışıyla vatanımıza sahip çıkıyor, ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ mottosuyla yurt içinde ve sınır ötesi terörle mücadele ediyor, denizlerimizde ve göklerimizde hak ve menfaatlerimizi savunuyor. azim ve kararlılıkla. Bunların yanı sıra başta KKTC, Azerbaycan ve Libya olmak üzere dostlarımızın, kardeşlerimizin ve müttefiklerimizin haklı davasının temelidir; Aynı zamanda NATO, AB, BM, AGİT ve ikili anlaşmalar kapsamında Katar, Somali, Kosova, Bosna Hersek ve daha birçok coğrafyada misyonları başarıyla icra ederek bölge ve dünya barışına katkı sağlamaktadır.ifadelerini kullandı.

“Silah yoldaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum”

TSK’nın caydırıcı ve saygın bir ordu olarak görevlerini yerine getirmeye devam edeceğini kaydeden Bakan Akar, mesajına şöyle devam etti:

Bu duygu ve düşüncelerle, bizim olan bu topraklarda Sultan Alparslan’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar tüm devlet adamlarımızı ve komutanlarımızı ve bu aşamaya gelmemizde emeği geçen tüm devlet adamlarımızı ve komutanlarımızı minnet ve saygıyla anıyorum. bin yıllık vatan Başta Sarıkamış şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimiz; Ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; Halen hayatta olan kahraman gazilerimize, şehit ve gazilerimizin kıymetli ailelerine şükran ve saygılarımı sunuyorum. Halen karada, denizde ve havada; Güçlü hava ve kara kuralları altında, yurt içinde ve sınır ötesi görevlerini büyük bir kahramanlık ve özveriyle yürüten kahraman silah arkadaşlarımın her birini ayrı ayrı öpüyor, sağlık sıhhat içinde, kazasız, başarılı görevler diliyorum. ve esenlik.


 

 

selcuklu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu