Haber

Hirfanlı Baraj Gölü Optimist Yelken Yarışları Kırşehir’de Başladı

Kırşehir’de düzenlenen Hirfanlı Baraj Gölü Optimist Yelken Yarışları, Savcılı sahilinde başladı.

Türkiye Yelken Federasyonu ve Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) işbirliğiyle Kırşehir Valiliği koordinasyonunda düzenlenen yarışlara İstanbul, Antalya, Mersin, İskenderun, Trabzon ve Isparta’dan 9 kulüpten 100’e yakın sporcu katılıyor.

Yarışların başlaması münasebetiyle savcılık sahilinde düzenlenen törende konuşan Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Kırşehir’de böyle bir organizasyon yapmaktan dolayı heyecan ve gurur duyduğunu belirterek, “İyimser yelken açıyoruz. Bu yıl ilk kez yarışıyor, inşallah bundan sonra her yıl tekrarlamak istiyoruz. Hirfanlı Barajı denilen bu yolda yelken yarışları ve sporun bütünleşmesini önemsiyoruz. Onun da olmasını istiyoruz.” söz konusu.

Özlem Akdurak: “Her yıl burada olacağımıza söz veriyorum”

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Hirfanlı’nın coğrafi olarak uygunluğunu kontrol ettiklerini ve bölgenin yelken sporu için çok uygun olduğunu vurgulayarak, “Ahiliğin erdemlerini sporun keyfiyle buluşturacağımıza ve başarılı sporcular kazandıracağımıza inanıyorum. güzel bir düzenleme ile.Burası için gönülden davet gelene kadar her yıl burada olacağımıza söz veriyorum.Organize etmede emeği geçenlere ve davetimizi dinleyip birçok ülkeden buraya gelen yelken ailesine teşekkür ederim. illerimiz.” terimleri kullandı.

Sporcularla bir araya gelerek başarılar dileyen Buhara ve Akdurak, ardından yarışların startını verdi.

Öte yandan deprem bölgesinden gelen Ceyda Yağcı, çocuklarının İskenderun Yelken Kulübü adı altında yarışlara katıldığını belirterek, çocukların bu tür etkinliklere katılmasının depremin olumsuz ruhsal etkisini azalttığını söyledi.

Yarışlar, 6 Ağustos Pazar günü yapılacak final maçları, ödül töreni ve çeşitli etkinliklerle sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu