Haber

Güney Kore, Ukrayna’ya düşük faizli kredi verecek

Güney Kore, Ekonomik Kalkınma İşbirliği Fonu (EDCF) projesi kapsamında Ukrayna’ya düşük faizli kredi sağlamak için bir ön anlaşma imzaladı.

Yonhap’ın haberine göre Güney Kore Maliye Bakanlığı, iki ülke yetkilileri arasında Seul’de gerçekleştirilen görüşmenin ardından düşük faizli kredi anlaşması imzalandığını ve Güney Kore’nin Ukrayna üzerinden Ukrayna’ya destek vermesinin önünü açtığını duyurdu. EDCF.

Güney Kore Maliye Bakanı Choo Kyung-ho ile Ukraynalı mevkidaşı Yulia Svyrydenko arasında imzalanan ön anlaşma, her iki ülkedeki iç prosedürlerden geçtikten sonra yürürlüğe girecek.

Güney Koreli Bakan Choo, imza töreninin ardından yaptığı açıklamada, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın bir an önce sona erdirilmesi ve barışın tesis edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Güney Kore, başta Ukrayna olmak üzere çeşitli alanlarda Ukrayna ile işbirliği yapmak istiyor. savaş sonrası yeniden yapılanma çabaları.” sözlerini kullandı.

Güney Kore, Ukrayna’ya takviye kuvvet sözü verdi

Güney Kore, 2022’de Ukrayna’ya 100 milyon dolar karşılığında insani yardım teklifinde bulunmuştu ve Şubat ayında 130 milyon dolar karşılığında ek yardım yapmayı planladığını açıklamıştı.

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, dün Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy’nin eşi Olena Zelenska ile yaptığı görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, uluslararası toplumla koordinasyon içinde Ukrayna’ya aktif yardım sağlama taahhüdünde bulundu.

dernekpazari-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu