Haber

Fedakar acil tıp teknisyeni enkaz altında kızına kavuştu

İstanbul’da acil tıp teknisyeni olarak çalışan ve depremde enkaz altında kalan ailesine ulaşmak için Kahramanmaraş’a giden Osman Gündoğan, hem diğer depremzedelere yardım etti hem de enkazdan kurtarılan kızına son anda kavuştu. 84. saat.

İstanbul Avrupa İl Ambulans Servisi Başhekimliği’nde acil tıp teknisyeni olarak görev yapan Gündoğan, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremin ardından Kahramanmaraş’taki ailesine ulaşamadı.

Gündoğan, depremin ardından sabah erken saatlerde Başhekim’in önde gelen ekipleriyle hem ailesine hem de diğer depremzedelere yardım etmek için yola çıktı ve zorlu hava koşullarında Kahramanmaraş’a ulaştı.

Kahramanmaraş’ta önce ailesinin bulunduğu apartmana giden ancak tek başına sonuç alamayacağını anlayınca diğer depremzedelere yardım etmek için bölgeden ayrılan Gündoğan, zor durumdaki vatandaşlara takviye yaptı.

kızıyla tekrar bir araya geldi

Bu sırada ailesinin bulunduğu apartmanın önünden geçerek durumdan haberdar olan Gündoğan, depremzedelerin yardımına devam etti.

Gündoğan, bir süre sonra ailesinin oturduğu apartmanda arama çalışmalarının başladığını görünce çalışmalara katıldı.

Apartmandan gürültü geldiğinin fark edilmesi üzerine çalışma yoğunlaştırıldı. Gündoğan’ın 16 yaşındaki kızı Şehirbannaz Gündoğan, depremin ardından 84 saat sonra enkazdan kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Hastanede yapılan tedavi ve tetkiklerin ardından hayati tehlikesinin bulunmadığı belirlenen Şehirbannaz Gündoğan, Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla İstanbul’a sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu