Haber

Fatih Erbakan, İstanbul Sözleşmesi’ni Hedef Aldı: ‘Bunu Nasıl Ödeyeceksiniz?’

6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un yürürlükten kaldırılması için hazırlıklara başlayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İstanbul Sözleşmesi’ni amaç edindi. Fatih Erbakan, “Siz gelir gelmez İstanbul Sözleşmesi’ni geri getireceğiz” diyen bir zihniyetin iktidara gelmesine sebep olursanız bunun bedelini nasıl ödeyeceksiniz?’ söz konusu.

Refah Partisi, Cumhur İttifakı’na katılım için yine 30 maddelik bir teklif sundu. Taleplerden biri de Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un yürürlükten kaldırılmasıydı. Yine Refah Partisi şart listesinin 15. sayısında bu talebini şöyle dile getirdi: “İstanbul Sözleşmesi’nin iptali Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de oylanıyor ve 6284 sayılı kanunun yürürlükten kaldırılmasına yönelik hükümlerin uzatılmasıdır. Aile birliğini bozan şeyler.”

Refah Partisi (YRP), Cumhur İttifakı’na sunduğu 30 maddelik talebin kabul edilmesinin ardından yeniden Cumhur İttifakı’na katıldı. Bu olaydan sonra 6284 sayılı Kanunla ilgili tartışmalar gündeme geldi. Fatih Erbakan tartışmaları daha da alevlendirecek açıklamalarda bulundu. Erbakan, ‘İstanbul Sözleşmesi’ üzerinden Millet İttifakı’nı hedef aldı.

Millet İttifakı’ndaki 4 partiyi ve seçim vaatlerini hedef alan Erbakan, ‘LGBT son derece normal’ diyen bir zihniyetin ‘İstanbul Sözleşmesi’ni gelir gelmez geri getireceğiz’ sözlerine şöyle devam etti. ‘Türk aile yapısına zarar vermez’ diyen bir zihniyetin, ‘okul öncesi çocuklara Kuran öğretmek çağ dışıdır’ diyen bir zihniyetin iktidara gelmesine vesile olursanız, bunun bedelini nasıl ödeyeceksiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu