Haber

Diyarbakır’da enkazda bulunan altın ve dövizler yetkililere teslim edildi.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde yıkılan 4 binanın enkazında bulunan ziynet eşyaları ve dövizler yetkililere teslim edildi.

Bağlar Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, NYB, depremde kaybolan yakınlarının eşyalarını ararken altın kolye, 8 çeyrek altın, 3 burmalı bilezik, 2 küpe, yüzük ve çantalara gizlenmiş 3 bin 500 avroluk saat buldu. ve çoraplar.

NYB, hayatını kaybeden vatandaşların altın ve dövizlerini belediye ve polis gözetiminde tuttuğu tutanakla sahiplerine teslim edilmek üzere yetkililere teslim etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, yakınlarının depremde kaybolan eşyalarını ararken bulduğu takı ve paraları gönderen vatandaşın takdire şayan davrandığını belirtti.

Bağlar Belediyesi yetkililerinin düzenlediği tutanakla 200 bin lira değerinde altın ve paranın bulunarak yetkililere teslim edildiğini belirten Beyoğlu, şöyle devam etti:

“Bir kardeşimiz yakınlarının eşyalarını ararken bu eşyalara karışmış para ve altın buldu. Hemen gelip belediye personelimize ve polise haber verdi. Polis gözetiminde tutulan tutanakla adli makamlara teslim edildi. .

luleburgazajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu