Ekonomi

Deutsche Bank Target Corporation’ı Yeni Yatırım Tavsiyelerine Dahil Etti, Minimum %20 Kâr Artışı Öngörüyor

Deutsche Bank analistleri, Target Corporation’ı (TGT), önümüzdeki yıl boyunca güçlü getiri sağlaması beklenen en iyi yatırım seçimlerinin üç aylık bir listesi olan Taze Para Listesi’ne dahil etti.

Analistler, “Target’ın 2024 yılı için kazançlarda yukarı yönlü ayarlamalar yapılabileceğine işaret eden temkinli tahmini, artan müşteri ziyaretleri ve büyüyen uygun maliyetli ürün yelpazesi göz önüne alındığında, Target’ın gelirlerinin ikinci çeyrekten itibaren artmaya başlayacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Analistler ayrıca, mevcut mağazalardaki satışların sürekli büyümesine ve kar marjlarının artmasına katkıda bulunabilecek çeşitli unsurlara dikkat çekerek, hisse başına kazancın 2024 yılına kadar 10 doları aşmasını bekliyor.

Buna ek olarak, Target’ın mevcut piyasa fiyatı perakende sektöründeki rakiplerinin altında olmasına rağmen, Deutsche Bank, iş planını başarılı bir şekilde uygulamaya devam etmesi halinde Target’ın değerlemesinin ortalama piyasa değerlemelerini karşılayacağını veya aşacağını öngörmektedir.

Analistler, “Yönetimin sürdürülebilir büyüme için uygun hamleler yaptığı görüşündeyiz ve öngörülebilir gelecekte düşük ila orta tek haneli karşılaştırılabilir mağaza satışlarına, %6’nın üzerinde faiz ve vergi öncesi kar marjlarına ve 10 doların üzerinde hisse başına kazanca doğru bir gidişat öngörüyoruz” yorumunda bulundu.

Şu anda Target’ın piyasa fiyatı perakende sektöründeki benzer şirketlerden daha düşüktür; bununla birlikte, satışları artırma planları, güçlü kar marjlarını sürdürme ve ek mağazalar açma olasılığı ile Deutsche Bank, Target’ın hisse senedi değerinde mevcut fiyatından en az %20’lik bir potansiyel artış öngörmektedir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu