Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya Başbakanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan diplomatik trafiğine hız kesmeden devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans yönetimiyle Malezya Cumhurbaşkanı Enver İbrahim ile görüştü.

“Malezya’yı ziyaret edeceğim”

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya Başbakanı İbrahim’in davetlisi olarak ilk fırsatta Malezya’yı ziyaret edeceğini söyledi.

Türkiye-Malezya çıkarlarının kapsamlı stratejik ortaklık temelinde ilerletildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Malezya’da Ticaret Ofisi açması için verdiği onayı da memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

Savunma sanayi yatırımları masaya yatırıldı

Savunma sanayisindeki çıkarların artık lokomotif olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya’nın bu alandaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik mutabakat zaptı’nı bir an önce tamamlamak istediklerini bildirdi.

Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırılar kınandı

Kuran’a yönelik saldırılara karşı güçlü ve kararlı bir ortak duruş oluşturulması gerektiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Dışişleri Bakanları toplantısında alınan kararların bu açıdan önemli olduğunu söyledi.

FETÖ ile mücadelenin önemine vurgu yapıldı

FETÖ’nün Malezya’daki terör örgütleri listesine alınmasının önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye olarak Malezya Başbakanı İbrahim’den bu konuda güçlü bir destek beklediklerinin altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu