Haber

Çin, Tayvan Boğazı’nın gelecekteki gelişimine olan güvenini ifade etti

PEKİN, 14 Eylül (Xinhua) — Çin ana kara sözcüsü Chen Binhua, Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında Tayvan Boğazı’nın iki yakası arasındaki ilişkilerin gelecekteki gelişimine olan güvenini dile getirdi.

Toplantı, Chen’in Devlet Konseyi Tayvan İşleri Ofisi’nin yeni sözcüsü olarak ilk basın toplantısı olma özelliği taşıyor.

Chen, Demokratik İlerici Parti’nin Tayvan’da iktidara gelmesinden bu yana tarihsel gidişata aykırı hatalı girişimlerde bulunduğunu ve Tayvan Boğazı’nın iki yakası arasındaki etkileşimde önemli aksamalara yol açtığını belirtti.

Sözcü, Tayvan Boğazı’nın her iki yakasındaki vatandaşlar ortak çaba gösterdiği sürece Boğaz’daki ilişkilerin barışçıl bir şekilde gelişip tekrar rayına oturacağını, iki taraf arasındaki iletişim ve iş birliğinin yeniden gelişeceğini söyledi.

Bir zamanlar Xinhua Haber Ajansı’nda gazeteci olarak çalışan Chen, yerel halkla röportaj yapmak ve insanların yaşamları ve beklentileri hakkında derinlemesine gözlemler yapmak için birçok kez Tayvan’a gitti.

Chen, “Bu deneyim, Tayvan vatandaşlarına ana karanın Tayvan politikalarını ve unsurlarını daha makul bir şekilde açıklamama yardımcı olacak, böylece samimiyetimizi ve yeterli niyetimizi tam olarak anlayabilirler.” dedi.

adilcevazhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu