Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Anıtkabir’i ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Parti Meclisi (PM) üyeleriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP PM toplantısı öncesi Başbakan üyeleriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Aslanlı yoldan yürüyerek mozoleye çiçek bırakan Özer, burada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu. Özer, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne giderek burada Anıtkabir özel kitabını imzaladı. Özer şu açıklamalarda bulundu:

“Sayın Atatürk, Sayın Cumhurbaşkanım,

4-5 Kasım tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz 38. Olağan Genel Kurultayımıza katılan parti meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleriyle birlikte karşınızdayız.

Kurduğunuz ve bize emanet ettiğiniz partimizi Cumhuriyetimizin 100. yılında iktidara getirememenin utancı içindeyiz. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında ilk kurultayımız bize iki büyük eserinizden biri olan Partimizi iktidara getirme görevini verdi. Önce bu misyonu yerine getireceğiz, sonra da sizin bize miras bıraktığınız gibi, diğer büyük eseriniz Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız.

Sayın Önderimiz, devrimlerinizin aşındırıldığı, altı okunun kişileştirilmeye çalışıldığı, anayasal sisteme isyan edilmeye çalışıldığı, kuvvetler ayrılığının hiçe sayıldığı Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, “Yetimlerin kimsesi” olarak tanımladığınız Cumhuriyet, tüm vatandaşlarımızın ayrımcılığa uğramadan daha iyi kurallarla yaşayabilmesi için ısrarla ve inatla demokratik, laik ve sosyal haklar için mücadele ettiniz. “Hukukun üstünlüğü niteliklerini savunma ve güçlendirme misyonumuzu yerine getirmek için azim ve kararlılıkla çaba göstereceğiz.”

Sizlere ve silah arkadaşlarınıza şükranlarımızı sunuyor, tüm şehitlerimizi ve demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz. Ruhun huzur içinde yatsın!”

Özer daha sonra İsmet İnönü anıtına çelenk koydu, burada saygı duruşunda bulundu ve tören sonunda vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu