Haber

Boluspor Teknik Direktörü Turgay Altay: İhtiyacımız olan pozisyonlara uygun oyuncular almalıyız

Trendyol 1. Lig grubu Boluspor Teknik Direktörü Turgay Altay, ihtiyaç duydukları pozisyonlar için maksimum verim sağlayacak aynı zamanda ekonomik şartlara uygun oyuncular almaları gerektiğini söyledi.

Yeni sezon hazırlıklarını kulübün Karaçayır Mahallesi’ndeki tesislerinde sürdüren kırmızı beyazlı grup, teknik direktör Altay yönetimindeki antrenmanda koşu, ısınma, teknik ve taktik çalışmalarıyla yarı sahada çift gol maçı oynadı.

Altay, eğitimin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, hazırlıklarının ilk iki aşamasının çok iyi geçtiğini, eksikliklere rağmen oyuncuların performanslarını iyi bulduklarını söyledi. Lige hazır girmek istediklerini belirten Altay, yeni dönemde sahalara farklı bir oyun anlayışıyla çıkacaklarını söyledi.

Oyuncuları yeni oyun anlayışına adapte etmeye çalıştıklarını dile getiren Altay, “Geçen hafta ilerleme kaydettiğimizi görüyorum. Hedefimiz doğrultusunda kendi oyunumuzdan taviz vermeden içeride ve dışarıda oynamak istiyoruz. Oyuncular yavaş yavaş bu oyuna alışıyorlar.” dedi.

Bazı pozisyonlarda sıkıntılar yaşandığını ancak transfer açısından maliyet konusunda tartışmadıklarını vurgulayan Altay, “Transfer sayısı konusunda net bir şey yok. Çünkü transfer dönemi çok farklı. Şimdi 5 diyorum, 3. formayı alıyoruz.

Altay, zorlu bir ligin kendilerini beklediğini de kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu