Haber

Beyoğlu’nda otomobili trafikten men edilen taksici polisle tartıştı

BEYOĞLU’nda taksicilere denetim yapıldı. Denetim sırasında ‘dur’ ihtarına uymayan ve polisin takibiyle durdurulan taksi şoförü ve aracı trafikten men edilirken, aradığı arkadaşları polisle tartıştı.

Trafik polisleri, Taksim Meydanı’nda taksicileri kontrol etti. Kontrollerde ‘müşterileri tercih eden’, ‘kurallara uymayan’ ve ‘uygunsuz araçlar’a idari para cezası verildi ve çok sayıda taksi trafiğe kapatıldı.

Denetimler sırasında polisin gösterdiği noktada durmayan taksi şoförü, motosiklet trafik polisi tarafından takibe alınarak Gümüşsuyu İnönü Caddesi üzerinde bir otelin önünde ihtarla durduruldu. Durdurulan taksi şoförü, polisin uyarısını duymadığını ve mobil taksi uygulamasından kaptığı yolcuyu almak için durmadan kontrol noktasından geçtiğini öne sürerek, “Yanlış anlaşılma oldu. Kovalamaca olmadı, otelde kendi müşterim var, beni yanlış anladılar.” Taksici, polis eşliğinde Gümüşsuyu’nda durdurulduğu noktadan tekrar kontrol noktasına getirildi. Burada polisin cezai işlem uygulayacağını öğrenen taksici polise tepki gösterdi. Daha sonra taksicinin çağırdığı iki arkadaşı, kontrolün yapıldığı sokağa geldi. Küme, polis ve İBB Toplu Taşıma Kontrol grupları ile görüşüldü. İlahiyat tartışmasının büyümesi üzerine bir trafik polisi, kendisine tepki gösteren taksicinin arkadaşını “Bana bağırma, uzaklaş buradan” diyerek uyardı. Polis ekiplerince uzaklaştırılmaya çalışılan şahıs, kendisini çıkarmak isteyen polislere “Ailemin yarısı emniyet müdürü, beni itmeyin” diyerek tepki gösterdi, diğer arkadaşlarına da seslendi. , “Bunu kaydediyor musunuz? Eyüp Aksu’yu arayın”. Taksici hakkında cezai işlem uygulandı ve aracı bir süre sonra otoparka çekildi. Ekiplere tepki gösteren 3 kişi, aracın çekilmesinin ardından bölgeden ayrıldı.

MOBİL UYGULAMA NEDEN OLDU Altı yıldır taksicilik yaptığını ve daha önce hiç trafik cezası almadığını söyleyen taksici, “Müşteri seçmedim mobil uygulamanın sistem mesajına giriyorum. Müşterimi almak için Cihangir’den Taksim Meydanı’na gidiyordum, müşterimle de bizzat görüştüm, “Geliyorum. dedi.

“Nereye gittiğimi bilmediğim için aracım trafiğe kapatıldı”

Durakta durdurulan taksicilerden biri, pozisyonu bilmediği için ceza aldığını savunarak, “Bir müşteri gelip beni durdurdu, sanırım polis konuşmalarımıza şahit oldu. Müşteri bana bir yer söyledi.” , Nereye gideceğimi bilemedim, ‘Tarif edersen seni götüreyim, bilmiyorum’ dedim. Müşteriye “Sen bilmiyorsan ben de bilmiyorum” diye cevap verdim. Müşteri “Merhaba” dedi ve gitti. Sonra polis yanıma gelip ‘Müşteriyi neden almadın’ dedi. O sordu. Polise bilmediğim için almadığımı söyledim. “Bilmiyorsan taksicilik yapmayacaksın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu