Ekonomi

ADX, doğrudan pazar erişimi sunmak için ICE Global Network ile ortaklık kuruyor

Abu Dabi Menkul Kıymetler Borsası (ADX), Perşembe günü Intercontinental Exchange, Inc. ile işlem yaparak Orta Doğu finans piyasaları için önemli bir adım attı. Şirketin ICE Global Ağı ile stratejik ortaklık kurdu. Bu ortaklık, ADX’in küresel erişimini artırmayı ve küresel kurumsal yatırımcılara doğrudan pazar erişimi sağlayarak yatırımcı tabanını önemli ölçüde genişletmeyi amaçlıyor. Margaret Niche’in rehberliğinde ve ADX CEO’su Abdulla Salem Alnuaimi’nin liderliğinde, ADX’in ICE Küresel Ağ altyapısına entegrasyonu, dünya çapında 150’den fazla borsada piyasa verilerine ve emir girişine gerçek zamanlı erişim sağlıyor.

ICE Global Ağı, küresel merkezleri aracılığıyla ADX’in pazar katılımını artıracak. Bulut teklifleri, daha fazla pazar şeffaflığına katkıda bulunan esnek küresel bilgi erişimi ve uçtan uca analitik sağlar. ADX CEO’su Abdulla Salem Alnuaimi, ortaklığın BAE’nin sürdürülebilir büyümesini desteklemedeki rolünü vurguladı ve bu işbirliğini daha derin, daha likit bir pazar yaratmaya yönelik değerli bir adım olarak görüyor.

Bu işbirliği, ADNOC ile ICE Futures Abu Dhabi dahil olmak üzere ICE’nin daha önceki bölgesel projelerine dayanıyor. Aynı zamanda ADX’in BAE’nin sürdürülebilir ve çeşitlendirilmiş bir ekonomiyi hedefleyen stratejik kalkınma planındaki rolünün de altını çiziyor.

Bölgenin en büyük holding şirketlerinden biri olan ADQ’nun bir modülü olan ADX, son dönemde artan uluslararası yatırımcı katılımına sahne oluyor. Bu yıl toplam değeri 5,4 milyar doları aşan üç halka arz da dahil olmak üzere 13 menkul kıymet listeledi: ADNOC Gas (2,5 milyar dolar), Preight AI (500 milyon dolar) ve ADNOC L&S (769 milyon dolar). Bu listelemeler, ADX’i 2023’te Mena halka arz pazarına hakim olacak şekilde konumlandırdı. Yeni ürün lansmanları ve ADNOC ile devam eden ortaklık da ADX’in genişleme girişimlerinin bir parçasıydı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu