Haber

434 Dekardan Elde Edilen Kaba Yem Ücretsiz Dağıtılacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 434 dönüm araziye ektiği yem mahsulü hasadına başladı.

İl genelinde hayvancılık maliyetlerinin düşürülmesi ve üreticiye zemin sağlanması amacıyla, Kooperatiflerle iş birliği yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi, üç ilçede kendi arazisine diktiği yem bitkisinin hasadına başladı. Hasat edilen yem bitkileri balya haline getirilerek hayvancılıkla uğraşan kooperatif üyesi üreticilere ücretsiz dağıtılacak.

Geçen yıl başlayan proje kapsamında kooperatif ortağı hayvancılıkla uğraşan çiftçilere doğrudan kaba yem takviyesi yapan Büyükşehir Belediyesi; Yatağan İlçesi Madenler Mahallesi’nde 40 dönüm, Seydikemer İlçesi Korubükü Mahallesi’nde 33 dönüm, İzzettin Mahallesi’nde 22 dönüm ve Milas’ın Koru Mahallesi’nde 339 dönüm olmak üzere toplam 434 dönüm araziye yem tohumu ekti. Kendisine ait olan ilçe. hasada başladı. Büyükşehir Belediyesi’nin kaba yem tabanından yaklaşık 700 kooperatif üyesinin faydalanması bekleniyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde sürdürülebilir kırsal kalkınmanın sağlanmasına yönelik çalışmaları ile hem üretim artıyor hem de çiftçilere değerli destekler sağlanıyor. İl genelinde hayvancılığın güzelleştirilmesi ve geliştirilmesi için projeler üreten Büyükşehir Belediyesi, süt sığırcılığı başta olmak üzere büyükbaş hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin kaba yem ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. Tarım arazilerinde çok yıllık yem bitkileri yetiştiriciliği yapan Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki kooperatiflerle iş birliği içinde çalışmalarını sürdürüyor. Kooperatif ortağı olarak hayvancılıkla uğraşan çiftçilere doğrudan destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi, proje kapsamında hem hayvancılık maliyetini düşürüyor hem de üreticiye takviye sağlıyor.

Yapımcı İsmail Kın; “Kaba yem desteği üreticilere büyük destek”

Yatağan İlçesi Maden Mahallesi’nde Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait 40 dönüm tarım arazisinde başlayan hasatta konuşan kooperatif üyesi İsmail Kın, hasat edilen kaba yemin hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvan olarak kullanıldığını, tarıma büyük destek verildiğini söyledi. hayvancılıkla uğraşanlara destekleri için Lider Gürün’e teşekkür etti. Teşekkür etti.

Başkan Gürün; “Büyükşehir Muğla’mıza sahip çıkacak, üreticimiz kazanacak.”

Muğla’yı turizm, kültür ve sanatın yanı sıra üreten ve üreten köylünün milletin efendisi olduğu bir tarım kenti haline getirmeye çalıştıklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, belediyeye ait arazilere yem bitkisi diktiklerini belirtti. toplayıp kooperatif üyesi üreticilere ücretsiz dağıtacaklarını bildirdi.

Başkan Gürün; “Muğla verimli toprakları ve seçkin eserleriyle çok değerli bir tarım şehridir. Turizmde marka olan ilimiz, dünyanın en özel zeytinyağından balına, susamdan portakalına kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu bereketli topraklarda üreten köylülerimizin yanında olmak ve onları yeniden milletin efendisi yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemize ait arazilere yem bitkileri diktik. 434 dönüm arazide yetişen yem bitkileri, hayvancılıkla uğraşan kooperatif üyesi üreticilerimize ücretsiz olarak dağıtılacak. Muğla’mızda Büyükşehir destek verecek, üreticimiz kazanacak.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

puturgeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu